PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Saturday 02.03.2024
Search
  Search centre
Czech Republic Index
BASIC INFORMATION
  Basic facts about Czech Republic
The best of Czech
Regions in Czech Republic
Tourist regions
Turistické oblasti
Towns and municipalities
Euroregions
Microregions and associations
Picturesque regions
ACTUALITIES AND EVENTS
  Actualities
Action databank
Folk activities and festivals
Tourist activities
PRAGUE - HEART OF EUROPE
  City of PRAGUE
Prague information centres
Calendar of activities in Prague
Balneology
  Spas
Health insurance
Congress Tourism
  Exhibitions and exhibition grounds
Congress centres
Exhibitions and promotion
Congresses and conferences
Fairs and exhibitions
Tourism and leisure time
  Information centres
Culture and entertainment
UNESCO sights
Sights and architecture
Ecclesiastical monuments
Castles and chateaux
Active holiday
Hiking
Rural tourism
Cycling tourism
Water tourism and sports
Wine tourism
Sport and relaxation
Czech Tourists Club
Travel offices
Folklore and Traditions
  Folklorní sdružení
Folk ensembles
Folk festivals
Folk traditions and customs
Folk craft and products
Nature and its protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Protected landscape areas
Natural points of interest
Caves and abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Nature trails
Accommodation & dining
  Car-camping, camping site
Hotels, Boarding houses
Chaty a chalupy
Recreation areas
Further accommodation
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomic specialities
Commerce and services
  Services for motorists
Shopping centres
BUSINESS PROMOTION
  Investment opportunities
Financial sector and insurance
Properties for sale
Industrial production
Food production
Království perníku

Nový člen asociace

Městské informační centrum ve Vrchlabí se představuje
Městské informační centrum všude v zahraničí, a v současné době již v celé řadě větších měst v naší republice, je chápáno mimo jiné jako reprezentace města, ve kterém se nachází, městského úřadu, jednotlivých podnikatelských subjektů v oblasti cestovního ruchu a konec konců i samotných obyvatel města.
Je to místo, kde lze vhodnou formou profesionálně prezentovat minulost města, jeho současnost i plány do budoucnosti a vhodnou spoluprací s místními podnikatelskými subjekty zajistit stoupající návštěvnost města jak tuzemskými, tak i zahraničními návštěvníky. Tento v podstatě jediný, zato však velice náročný cíl zvýší nejen přímý ekonomický efekt, tj. růst příjmů z cestovního ruchu do městské pokladny, ale je tu ještě celá řada dalších vedlejších efektů, jako například oživení společenského života ve městě, zvýšení všeobecné prestiže města i zvýšení zaměstnanosti obyvatel. To vše se potom plně odráží v náladě a osobních postojích jednotlivců z řad obyvatel. Od roku 1990 se o cestovním ruchu více mluví, než se pro jeho rozvoj skutečně dělá. Je to jev všeobecně u nás platný. Nechci se zde v žádném případě zaobírat kritikou, ale chci zdůraznit neutěšený stav v tomto směru.
Naše městské informační centrum bylo otevřeno v dubnu tohoto roku. Kancelář se nachází přímo v centru města v budově radnice. Dle mého názoru je jedním z významných nástrojů správy města, které svojí činností může přímo a aktivně zasahovat do hospodářské sféry města, napomáhat při prosazování zájmů obce v této oblasti, napomáhat při udržování kontroly nad podnikatelskou činností v oblasti turistického ruchu, získávat řadu hodnověrných údajů a informací, tolik potřebných pro následné rozhodování v městské radě. Takže se v žádném případě nejedná o místo, kde se pouze rozdávají prospekty, prodávají mapy, pohlednice a suvenýry nebo kde lze dokonce zakoupit zájezdy do zahraniční, jako tomu je v současnosti v řadě jakýchsi pseudoinformačních centrech v celé republice.
Naši návštěvníci mohou u nás získat kromě běžných služeb, které informační centra poskytují informace o Vrchlabí, Krkonoších a Podkrkonoší, aktuální informace o počasí, v zimní sezoně sněhové zpravodajství. Návštěvníkům je k dispozici multimediální počítač s dotekovou obrazovkou, který umožňuje procházku po městě prostřednictvím virtuální reality. Novinkou se stal prodej přístrojů GPS pro satelitní navigaci v terénu a prodej map se souřadnicovou sítí GPS, které mohou hrát velmi významnou roli v zimním období při záchraně turistů v našich horách. V našem městě nejsme jediným a prvním informačním centrem. Již několik let zde funguje informační středisko KRNAPu, které, jak jsme přesvědčeni, pro nás v žádném případě není konkurencí, ale naopak výborným doplněním našeho informačního servisu. Jedná se totiž o to, že naše organizace byla zřízena za účelem poskytování informačního servisu o našem městě, a proto ne vždy jsme schopni plně zodpovědět otázky našich návštěvníků ohledně Krkonošského národního parku.
V současnosti spolupracujeme s Okresním úřadě v Trutnově na projektu vytvoření regionálního informačního centra pro oblast Krkonoš. Snažíme se získat další zájemce, kteří by se chtěli s námi na tomto projektu podílet. V budoucnu by role centrálního regionálního centra měla být další funkcí, kterou bychom měli plnit.
Závěrem ještě doplním adresu, na které nás můžete najít.
Městské informační centrum
Krkonošská 8, 543 01 Vrchlabí, Tel./fax: 0438/287 222, E-mail: postava@mic-vrchlabi.cz

Jan Postava, MIC Vrchlabí

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.08.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA